Тврдина Дривеник

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Двиград
Tvrđava Dvigrad
Dvigrad02.JPG
Општи податоци
ГрадИстра
ЗемјаХрватска


Тврдината Дривеник се наоѓа во близина на градот Истра, во Хрватска.