Тврдина Голубан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Голубан
Општи податоци
ГрадКрагуевац
ЗемјаСрбија


Тврдината Голубан е тврдина која се наоѓа во градот Крагуевац, Србија. Дееска, од неа има останато само рушевини.