Та (остров)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Карта на Чук.

Та е остров во сојузната држава Чук во Микронезија. Островот е една од општините во државата.

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 5°17′16″ N; 153°39′42″ E / 5.2878° СГШ; 153.6616° ИГД / 5.2878; 153.6616

Поврзано[уреди | уреди извор]