Татјана Тисченко

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Татјана Тисченко
Медали
Кану сприн жени

ИКФ Светски Кану Спринт Првенства

Сребрен медал – второ место 1999 Милан K-4 200 m
Бронзен медал – трето место 1995 Дисбург K-2 200 m
Бронзен медал – трето место 1998 Шегед K-4 200 m

Татјана Тисченко (родена 1 јануари 1975) — руска спринт-кануистка која што се натпреваруваше во доцните 1990-ти. Таа освои три медали на ИКФ Светски Кану Спринт Првенства и тоа еден сребрен медал (K-4 200 m: 1999) и два бронзени медали (K-2 200 m: 1995, K-4 200 m: 1998).

Тисченко исто така заврши на седмото место на ЛОИ 1996 во Атланта.

Наводи[уреди | уреди извор]