Тарис (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија

„Тарис, кралот на водата“ (француски: La Natation par Jean Taris; Taris, roi de l'eau) — француски документарен филм од 1931 година, во режија на Жан Виго.[1]

Синопсис[уреди | уреди извор]

Филмот прикажува сцени од тренингот на познатиот француски пливач Жан Тарис (Jean Taris).

Наводи[уреди | уреди извор]