Таргу Тротуш

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Таргу Тротуш
Општина
Држава Романија
ОкругОкруг
Население (2002)[1]5.354
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Таргу Тротуш (романски: Târgu Trotuş) е општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 5.354 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]