Таран (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Таран
Округ
Таран ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Костанај
ЦентарТаран
Часовен појас+6 (UTC+6)

Таран (казашки: Таран ауданы) е округ во Казахстан во покраината Костанај со центар град Таран.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]