Тамео Иде

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Тамео Иде
Лични податоци
Роден на 27 ноември 1908(1908-11-27)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1930 Јапонија Јапонија 1 (0)

Тамео Иде (роден 27 ноември 1908) — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1930 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]