Таматам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Карта на Чук.

Таматам е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 7°32′19″ N; 149°24′51″ E / 7.5385° СГШ; 149.4142° ИГД / 7.5385; 149.4142