Тале (заедница на општини)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Тале е поранешен Амт во округот Харц, во Саксонија-Анхалт, Германија. Седиштето на заедницата на општини било во Тале. Распуштена е во септември 2010.

Заедницата на општини Тале се состои од следниве општини:

  1. Тале
  2. Вестерхаузен

Координати: 51°45′00″ N; 11°03′00″ E / 51.750° СГШ; 11.050° ИГД / 51.750; 11.050