Талас (округ во Жамбил)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Талас
—  Округ  —
Талас ауданы
Држава  Казахстан
Покраина Жамбил
Центар Каратау
Час. појас East (UTC+6)

Талас (казашки: Талас ауданы) е округ во Казахстан во покраината Жамбил. Центар е градот Каратау.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]