Такеши Камо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Такеши Камо
Лични податоци
Роден на 8 февруари 1915(1915-02-08)
Роден во Јапонија
Починал на 26 март 2004(2004-03-26) (возр. 89)
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1936 Јапонија Јапонија 2 (0)

Такеши Камо (роден 8 февруари 1915) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Такеши Камо бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1936.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1936 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]