Такаши Шимода

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Такаши Шимода
Лични податоци
Роден на 28 ноември 1975 (1975-11-28) (47 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1994–2010 Sanfrecce Hiroshima
Репрезентација
1999 Јапонија Јапонија 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Такаши Шимода (роден 28 ноември 1975) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1999 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]