Такахиро Огихара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Такахиро Огихара
Лични податоци
Роден на 5 октомври 1991 (1991-10-05) (31 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Cerezo Osaka
Број 2
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2010– Cerezo Osaka
Репрезентација
2013 Јапонија Јапонија 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Такахиро Огихара (роден 5 октомври 1991) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2013 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]