Таинша (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Таинша
Округ
Тайынша ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Северен Казахстан
ЦентарТаинша
Часовен појасEast (UTC+6)

Таинша (казашки: Тайынша ауданы) е округ во Казахстан во покраината Северен Казахстан со центар град Таинша.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]