Сушки (Коростењски реон)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сушки
Сушки
Влез
Влез
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 50°48′46″N, 28°14′15″E

Општи податоци
Име
- изворно
Сушки
  Сушки
Управа
Земја  Украина
Број на општини Житомирска област, Коростењски реон
Географија
Површина 2,547 км²
Население
Население 493

Сушки (украински: Сушки) е село во Украина, Коростењски реон, Житомирска област.

Галерија[уреди | уреди извор]