Сузана Арсова

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Сузана Арсова — поет. Родена е во Скопје на 3 август 1961 година. Завршила Медицински факултет во Скопје. Член на ДПМ од 1998 година.

Книжевно творештво[уреди | уреди извор]

  • Наспроти исток (1993)
  • Календар на душата (1996)