Стрејт еџ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Стрејт еџ (на англиски: Straight Edge, скратено sXe) — поткултура на хардкор панкот чии приврзаници се воздржуваат од употреба на алкохол, цигари и дрога.