Страст (ТВ серија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Страст
Жанрдрама, теленовела, историска
Создадена одМарија Заратини
УлогиСузана Гонзалес
Фернандо Колунга
Даниела Кастро
Себастијан Рули
Хуан Ферара
Воведна тема"Pasion" , Sarah Brightman ft. Fernando Lima
Земја на потеклоМексико
Првичен јазикШпански
Бр. на епизоди95
Продукција
Извршен продуцент(и)Карла Естрада
Времетраење45 минути
Прикажување
Првична мрежаКанал2
Првично прикажување17 септември 2007 – 15 февруари 2008
Хронологија
СледбеникДуша од железо (2008)
Надворешни врски
Мрежна страницаesmas.com/pasion

Страст (шпански: Pasion), е една од продукции на телевизиската куќа Телевиса. Серијата се снима во Мексико и јужните делови на Карибите како и во Картагена, Колумбија. Оваа теленовела е историска теленовела, приказна за пиратите, страста, љубовта и омразата. Серијата во Мексико со прикажување започнала на 17 септември 2007 година.

Страст на Балканот[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]