Стојко Стојков

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Стојко Стојков — македонски национален деец во Бугарија. Тој е член на претседателството на ОМО Илинден - Пирин. Роден е во градот Сандански. Завршил студии по историја во Скопје. Работи во весникот „Народна Волја“ од Благоевград.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]