Стојан Игнатов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Stojan Ignjatov
Лични податоци
Полно име Стојан Игнатов
Роден на 22 декември 1979 (1979-12-22) (41 г.)
Роден во СФРЈ
Позиција среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1999-2002 ФК Силекс Кратово 65 (24)
2003 ФК Самсунспор 14 (0)
2003-2007 ФК Работнички 111 (24)
2007-2008 Beijing Guoan 1 (0)
2008-2010 ФК Политехника 39 (2)
2010-2012 ФК Етникос Ахнас 25 (4)
2012- ФК Металург
Репрезентација
2001-2005 Македонија Македонија 11 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 10 август 2009.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 10 август 2008

Стојан Игнатов (роден на 22 декември, 1979 е македонски фудбалер, кој игра во среден ред.

Моментално настапува во екипата на ФК Металург.

Заслуги и награди[уреди | уреди извор]