Стојан Велков

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Стојан Велков
Стојан Велков Трн2.jpg
Роден Струмица
Националност Македонец
Занимање глумец
активист

Стојан Велков (роден во Струмица) — македонски театарски, филмски и телевизиски глумец и активист.

Филмографија[уреди | уреди извор]

Филмографија на глумецот Стојан Велков
Год. Назив Улога
2000.-те
2006. Кандидати ТВ серија Детето
2010.-те
2010. Златна петорка ТВ серија Попот
2019. Преспав ТВ серија Столе

Надворешни врски[уреди | уреди извор]