Стопхам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

СтопХам (Руски: СтопХам) — руска непрофитна организација со седиште во Москва, основана во 2010 година од членови на младото антифашистичко движење „Наши“, кое има за цел да се спротистави на прекршувањето на правилата на сообраќајот и ароганцијата на патиштатаво Русија. Раководител на организацијата е Димитриј Чугунов.