Стив (Баба Планина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Стив
Врвот Стив 2015.jpg
Врвот Стив во зима
Висина &100000000000024680000002.468 м
Место Македонија Македонија
ВенецБаба Планина
Прво освојувањенепознато

Стив — планински врв на планината Баба, во рамки на националниот парк Пелистер во југозападниот-западниот дел на Република Македонија. Неговата надморска височина изнесува 2.468 метри.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Димитров, Никола. „Пелистер“ (PDF). ЈУ Национален парк Пелистер. Посетено на 2 декември 2023. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate= (help)[мртва врска]