Стефани Наумоска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Стефани Наумоска (Сиднеј, Австралија, 3 април 1990) е топ модел од Австралија со македонско потекло. Позната е по учеството на Мис Универзум на Австралија, но била победена од Рејчл Финч. Австралиските доктори изразиле сомневање дека е анорексична и со тоа ги потресе светски врвни медиуми[1] [2].

Стефани Наумоска е висока 180 см и тешка 49 кг[3].

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]