Стерлинг Албион

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Стерлинг Албион (англиски: Stirling Albion FC) — шкотски фудбалски клуб кој моментно се натпреварува во Шкотската премиер лига. Клубот игра на стадионот „Фортбенк“ во градот Стерлинг кој има капацитет од 3.808 седишта. Популарно ги нарекуваат „Биноси“ и играат во целосна црвена опрема. Тоа е нов млад клуб кои полека се пробива во шкотскиот фудбал.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]