Степан Шевчук

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Кану спринт мажи

ИКФ Светски Кану Спринт Шампионати

Бронза 2006 Шегед
K-4 200 m
Бронза 2007 Дисбург
K-4 200 m
Бронза 2009 Дартмуд
K-4 200 m

Степан Шевчук (роден 2 јуни 1977) е руски кану-спринтер кој што се натпреварува од доцните 2000-ти. Тој освои три бронзени медали во дисциплината К-4 200 метри на ИКФ Светските Кану Спринт Шампионати во 2006, 2007 и 2009.

Наводи[уреди | уреди извор]