Прејди на содржината

Стенио Жуниор

Од Википедија — слободната енциклопедија

Стенио Маркос де Фонсека Саласар Жуниор (пор. Stênio Marcos da Fonseca Salazar Júnior), роден 10 јуни 1991 година е бразилски професионален фудбалер кој игра на позиција напад во ФК Пелистер од Битола.

Стенио Жуниор