Прејди на содржината

Стара Прилука

Од Википедија — слободната енциклопедија
Стара Прилука
Стара Прилука
Официјален печат на Стара Прилука
Печат
Местоположба
Координати

49°23′34″N, 28°43′05″E

Општи податоци
Име
- изворно
Стара Прилука
  Стара Прилука
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Липовечки реон
Географија
Површина 4,48 км²
Население
Население 1575

Стара Прилука (украински: Стара Прилука) е село во Украина, Липовечки реон, Виничка област.