Станка Анастасова

Од Википедија — слободната енциклопедија
Станка Анастасова
Пратеничка на Собранието на Македонија
Лични податоци
Роден(а) Станка Анастасова
7 август 1963(1963-08-07)(60 г.)
Свети Николе, СР Македонија, СФРЈ
Државјанство Македонија
Националност Македонка
Партија СДСМ
Занимање Лекарка

Станка Анастасова (р. 7 август 1963 во Свети Николе) — македонска лекарка и поранешен пратеник во Собранието на Македонија од страна на СДСМ.[1]

Животопис[уреди | уреди извор]

Станка е дипломирана на Медицинскиот Факултет во Скопје.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Станка Анастасова“. www.sobranie.mk (англиски). Посетено на 2020-10-25.