Стадион Чаир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Стадион Чаир
Место Скопje, Македонија
Отворен
Сопственик ФК Шкупи
Подлога Трева
Игра
Гледачи 4.500

Стадионот Чаир е стадион кој се наоѓа во Скопje, Република Македонија. Моментално на наго настапува екипата на ФК Шкупи. Стадионот има капацитет од 4.500 седишта.