Стадион Марица (Пловдив)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Стадион „Марица “
Целосно име Стадион Марица
Место Пловдив, Бугарија
Отворен
Сопственик
Подлога трева
Игра ФК Марица
Гледачи 5,000

Стадион Марица — стадион кој се наоѓа во Пловдив, Бугарија. На овој стадион своите домашни натпревари ги игра ФК Марица.