Стадион Гоце Делчев (Делчево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Стадион Гоце Делчев
Место Делчево, Македонија
Отворен
Сопственик Општина Делчево
Оператор Брегалница Голак
Подлога Трева
Игра Брегалница Голак
Гледачи 4,000

Стадионот Гоце Делчев е стадион во градот Делчево на кој настапува фудбалскиот клуб Брегалница Голак. Стадионот има сместивост од 4,000 гледачи[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Општина Делчево - Спорт“. www.delcevo.gov.mk. Посетено на 2018-10-10.