Стадион Гоце Делчев (Делчево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Стадион Гоце Делчев
Место Делчево, Македонија
Отворен
Сопственик Општина Делчево
Оператор Брегалница Голак
Подлога Трева
Игра Брегалница Голак
Гледачи 4,000

Стадионот Гоце Делчев е стадион во градот Делчево на кој настапува фудбалскиот клуб Брегалница Голак. Стадионот има сместивост од 4,000 гледачи[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Општина Делчево - Спорт“. www.delcevo.gov.mk. Архивирано од изворникот на 2018-09-30. Посетено на 2018-10-10.