Ставре Јада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ставре Јада (р. 18 мај 1998 во Крушево) — македонски крос-кантри скијач, кој бил знаменосец на Македонија на Зимските олимписки игри 2018.[1][2]

Јада ја обезбедил А-форма за Зимските олимписки игри 2018 на трка од 10 километри во нордиски скијање во Штрбске Плесо, Словачка.[3]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]