Сребрено јаболко (ТВ-филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Сребрено јаболко“
РежисерКоле Ангеловски
СценаристМарко Цепенков
Главни улогиСтево Спасовски
Мајда Тушар
Жанрдрама
ДистрибутерТелевизија Скопје
Премиера1975
ДржаваМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

„Сребрено јаболко“ - македонски телевизиски филм од 1975 година. Го режирал Коле Ангеловски, а сценариото е според расказ на Марко Цепенков.

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумец Улога
Стево Спасовски
Мајда Тушар

Надворешни врски[уреди | уреди извор]