Спрингвелс Село Хисторик дистрикт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Спрингвелс Село (англиски: Springwells Village) е дистрикт во Детроит, Мичиген. Се наоѓа во југозападно од градот, до Дирборн.