Спорт Прес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Спорт Прес
Типдневен весник
ФорматБ2
СопственикСпорт Пресс доо Скопје
УредникРоберт Алексоски
Основан18 ноември 2009
Јазикмакедонски
Престанал20 април 2010
СедиштеВладимир Комаров бр. 18а/1 Скопје
Тираж7.000 (јануари 2010)

Спорт Прес беше спортски дневен весник кој излегуваше во Македонија секој ден освен недела од ноември 2009 до април 2010 година. Првиот број излезе на 18-ти ноември 2009 година, последниот на 20-ти април 2010 година. Излегле вкупно 125 броја.

Уредништво[уреди | уреди извор]

Главна редакција
Редакција
Лектура