Список на родови од семејството на главоцветните

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Список на Asteraceae родови)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е список на родови во семејството на главоцветните (Asteraceae).

A[уреди | уреди извор]

B[уреди | уреди извор]

C[уреди | уреди извор]

Chrysactinia mexicana (Damianita daisy)

D[уреди | уреди извор]

E[уреди | уреди извор]

F[уреди | уреди извор]

G[уреди | уреди извор]

H[уреди | уреди извор]

I[уреди | уреди извор]

J[уреди | уреди извор]

K[уреди | уреди извор]

L[уреди | уреди извор]

M[уреди | уреди извор]

N[уреди | уреди извор]

O[уреди | уреди извор]

P[уреди | уреди извор]

Q[уреди | уреди извор]

R[уреди | уреди извор]

S[уреди | уреди извор]

T[уреди | уреди извор]

U[уреди | уреди извор]

V[уреди | уреди извор]

W[уреди | уреди извор]

X[уреди | уреди извор]

Y[уреди | уреди извор]

Z[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

  • ITIS 35420 2002-09-10
  • Целосен список: