Список на универзитети во Истанбул

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Ова е список на универзитети и колеџи во градот Истанбул, Турција.

Државни универзитети[уреди | уреди извор]

Приватни универзитети[уреди | уреди извор]

Останати списоци[уреди | уреди извор]