Список на трговски центри во Истанбул

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е список на трговски центри во Истанбул, Турција:

Џевахир: најгоемиот мол во Европа

Историски центри[уреди | уреди извор]

Модерни центри[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]