Список на села во Тувалу

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на Тувалу.

Ова е список на села и соседства во Тувалу. Тувалу нема градови.

Села и соседства[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]