Список на премиери на Албанија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај


Албанија
Coat of arms of Albania.svg

Оваа статија е дел од серијалот:
Политика на Албанијадруги земји
 Портал „Политика“

Следи листа на албанските премиери:

До и за време на Втората Светска Војна[уреди | уреди извор]

После Втора Светска Војна[уреди | уреди извор]