Список на населби во Детроит

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Бриктаун Хисторик Дистрикт
Источна Маркет Хисторик Дистрикт
Гриктаун Хисторик Дистрикт
Гранд Циркус Парк

Ова е список на познати населби во Детроит, Мичиген.

Даунтаун[уреди | уреди извор]

Мидтаун[уреди | уреди извор]

Нов Центар[уреди | уреди извор]

Север[уреди | уреди извор]

Исток[уреди | уреди извор]

Запад[уреди | уреди извор]

Југозапад[уреди | уреди извор]