Список на лица убиени од ВМРО (Автономистичка)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е список на попознатите лица убиени од ВМРО (Автономистичка), распоредени по хронолошки редослед.

1921[уреди | уреди извор]

1922[уреди | уреди извор]

1923[уреди | уреди извор]

1924[уреди | уреди извор]

1925[уреди | уреди извор]

1927[уреди | уреди извор]

1928[уреди | уреди извор]

1929[уреди | уреди извор]

1930[уреди | уреди извор]

1931[уреди | уреди извор]

1932[уреди | уреди извор]

1933[уреди | уреди извор]

1934[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]


Надворешни врски[уреди | уреди извор]