Список на катедрали во Нов Зеланд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е список на катедрали во Нов Зеланд на Северниот и Јужниот Остров.

Северен Остров[уреди | уреди извор]

Англикански[уреди | уреди извор]

Римокатолички[уреди | уреди извор]

Јужен Остров[уреди | уреди извор]

Англикански[уреди | уреди извор]

Катедралата Св. Јосиф, Данидн

Римокатолички[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]