Список на интеграли на инверзни хиперболични функции

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е списокот на интеграли на инверзни хиперболични функции.

Литература[уреди | уреди извор]