Список на земји без политички партии

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е список на држави и зависни територии со постојано настеление во кои не постојат политички партии. Некои имаат групи спротиставени на власта кои работат потајно.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]