Список на дипломатски претставништва на Лихтенштајн

Од Википедија — слободната енциклопедија
Дипломатските претставништва на Лихтенштајн.

Ова е список на дипломатски претставништва на Лихтенштајн. Ова е мала држава, но има стратешки амбасади во најважните центри во Европа и Америка.

Европа[уреди | уреди извор]

Амбасада на Лихтенштајн во Виена.

Северна Америка[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]