Список на дипломатски претставништва на Казахстан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дипломатските претставништва на Казахстан во светот.

Ова е список на дипломатски претставништва на Казахстан, исклучувајќи ги почесните конзулати.

Азија[уреди | уреди извор]

Амбасадата во Берлин
Амбасадата во Лондон
Амбасадата во Мексико
Амбасадата во Москва
Конзулатот во Омск
Амбасадата во Осло
Амбасадата во Отава
Амбасадата во Прага
Амбасадата во Сеул
Генералниот конзулат во Санкт Петербург
Амбасадата во Стокхолм
Амбасадата во Варшава
Амбасадата во Вашингтон
Амбасадата во Ереван

Америка[уреди | уреди извор]

Африка[уреди | уреди извор]

Европа[уреди | уреди извор]

Мултилатерални организации[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]