Список на градови во Јужен Судан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Градовите во Јужен Судан.

Ова е список на градовите во Јужен Судан. Напоменуваме дека можеби овој список не е целосен.

Градови[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]